Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ

Пионерите на ГРК „Охрид“ славеа убедлива победа над РК „Прилеп“ од 31:11

Охрид, 20. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Пионерите на ГРК „Охрид“ славеа убедлива победа на домашен терен над екипата на РК „Прилеп“ од 31:11 (16:3),

– Најдобри поединци за победничката екипа беа Матео Силјаноски со 13 и Стефан Матески со 8 гола, информираат од клубот, од каде им посакаа среќа на младинците на ГРК „Охрид“, кои во 14:00 часот го играат дербито на колото против екипата на „Бутел“ во Скопје. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука