Избор ОБРАЗОВАНИЕ ТОП ВЕСТИ

Охридските гимназијалци се подготвуваат за патрониот празник

Охрид, 21. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Учениците од охридската гимназија „Св.Климент Охридски“ се подготвуваат за одбележување на патрониот празник на училиштето.

Па, така меѓудругото, под менторство на професорката Катерина Слатинова уметнички настроените души прават разни креативни изработки, цртаат, моделираат.

Можно е да е слика од 1 лице и внатре

Нема достапен опис

Гимназијата го носи името на Патронот на Охрид, Св.Климент Охридски и својот празник го одбележува на 8-ми декември. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука