Забава Избор

SUPER Fresh music: Kim Petras – If Jesus Was a Rockstar

Охрид, 23. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – „If Jesus Was a Rockstar“ е носечкиот сингл од новиот албум на германската поп ѕвезда Kim Petras, издаден по „Unholy“, заедно со Sam Smith“.

Младата пејачка претходно годинава го сврте вниманието врз себе со коверот на „Running Up That Hill“ и синглот „Future Starts Now“, како и со „Coconuts” од минатата година.

„If Jesus Was a Rockstar“ е продуцирана од ILYA, Max Martin и Omer Fedi.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука