Забава Избор

SUPER Fresh music: Avril Lavigne & Yungblud – I’m a Mess

Охрид, 23. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – „I’m a Mess“ е новиот сингл на канадската пејачка Avril Lavigne, овој пат во дует со англскиот пејач Yungblud, која како сингл беше издадена на почетокот на ноември.

Песната ќе биде дел од deluxe изданието на најновиот, седми по ред студиски албум на пејачката „Love Sux“.

Публиката за прв пат ја слушна „I’m a Mess“ преку livestream во кој Yungblud ја сече косата на Avril додека свири дел од песната.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука