Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: 55-годишен жител на Велешта примен во струшката болница со прострелна рана

Струга, 23. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 23-ти ноември 2022 година во ОВР Струга, пријавено е дека во Општата болница во Струга, со прострелна рана е примен 55-годишниот Д.Б. од струшкото село Велешта.

– ОВР Струга презема мерки за расчистување на настанот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука