Забава Избор

SUPER Fresh music: Alan Walker & Sophie Simmons – Lovesick

Охрид, 24. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – И покрај големите обврски кои ги има со Walkerverse World Tour, младиот музичар Alan Walker успеа да издаде уште еден сингл, „Lovesick“, заедно со Sophie Simmons, дамата со прекрасен глас, која работеше и со Sam Feldt на „Magnets“, „Mine“ на Felix Cartel и многу други.

Новата песна доаѓа по бројни настапи во живо, како и претходните синглови како „Extremes“ со Trevor Daniel и EP изданијата „Walkerverse Pt.1“, „Slowed“ и „Speed up“.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука