Економија Избор Локална самоуправа ТОП ВЕСТИ

Се асфалтираат неколку улици во селото Долно Лакочереј

Охрид, 24. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Денес започнаа активностите за асфалтирање на неколку улици во селото Долно Лакочереј.

Средствата за оваа активност се обезбедени од буџетот на Општина Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука