ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Во недела на OhridPress: ТОП вести на неделата

Охрид, 27. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Секоја недела на Вашиот Број 1 локален информатор – интернет порталот OhridPress Ви нудиме избор од ТОП вестите кои ја одбележаа неделата која е зад нас.

Од нив, најголемиот дел се авторски вести на нашата редакција, но поместен е и избор од настаните кои оставија белег на седмицата која е зад нас.

Искршени стаклата на влезот во клубот „Цар Борис III“ во Охрид (Фото)

МЖСПП: Изминатата недела, два дена во Охрид била надмината среднодневната концентрација на PМ10 честички

Бугарското МНР го осуди оштетувањето на клубот „Цар Борис III“ во Охрид

Билјанини извори, препознатливиот симбол на Охрид и понатаму без вода

Охрид најубав: 22-ри ноември 2022 година

Бугарска телевизија објави видео од нападот врз клубот „Цар Борис III“ во Охрид (Видео)

Ратата за автопатот Кичево-Охрид пораснала за 13,8 милиони евра на годишно ниво

Општина Охрид овој октомври потрошила за 10% помалку струја во однос на истиот месец лани

Министерство за правда: Бугарските клубови кои нема да ги променат спорните имиња, ќе бидат избришани

Димовски: Во дух на пријателството и соработката, Бугарија да ја врати Митрата (Круната) на Охридската архиепископија во Охрид

Охридската цреша доби географска ознака и е единствен заштитен земјоделски бренд во Македонија

Повторно оштетен бугарскиот клуб „Цар Борис III“ во Охрид, имало и пукање со огнено оружје

ЈП „Водовод“ и охридските основни и средни училишта аплицираа за набавка на струја по повластена цена

Никола Митровиќ- Бабе: Охрид е бајка која мора да се живее и традиција која мора да се негува (Видео)

Охриѓанката Маја Јанеска, која 22 години води успешен бизнис на Африканскиот континент, одржа мотивациски говор пред студентите на АУЕ-ФОН

Минатата недела пријавени два случаи на сезонски грип во Охрид

„Охридски приказни“ во „Форт Кафе“ со Никола Митровиќ- Бабе (Фото/Видео)

Македонските и бугарските специјалци одржаа заедничка демонстрација на вежба во Охрид (Фото/Видео)

Охрид е СУПЕР… секој ден 26.11.2022 година

Охриѓани започнаа да го користат булеварот „Македонски Просветители“, функционален и потегот од улиците „Димитар Влахов“ до „Даме Груев“ (Фото)

Османи ќе разговарал со иницијаторите на бугарските клубови во Македонија, сакал да дознае која е точно целта за нивното отворање

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука