Избор Локална самоуправа ОБРАЗОВАНИЕ

Целосна реконструкција на санитарните јазли во ОУ „Братство Единство“ Лескајца

Охрид, 1. декември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во ОУ „Братство Единство“ во Лескајца, започнаа градежни активности за целосна реконструкција на санитарните јазли.

– Во оваа училишна зграда се одвиваат и активности за реконструкција на електричната инсталација, информираат од охридската локална самоуправа. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука