Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Приведен 30-годишен охриѓанец кој упатил закани кон три лица на улицата „Абас Емин“

Охрид, 30. јануари 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 30-ти јануари 2023 година, во 03:40 часот на улица „Абас Емин“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода 30-годишниот Н.К. од Охрид затоа што го нарушил јавниот ред со викање и упатил закани кон Н.К.(20), С.Ј.(23) и Д.Ј.(54), сите од Охрид.

– По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука