ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

АПЕЛ: Итно е потребна крв од групата нулта негатив

Охрид, 1. февруари 2023 (ОХРИДПРЕС) – Читатели на OhridPress доставија апел до нашата редакција за објава на вест дека е итно потребна крв од групата нулта негатив.

Сите кои можат да донираат, истото да го сторат на одделението за трансфузиологија при Општата болница во Охрид до 08:30 часот утре. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука