Забава Избор

SUPER Fresh music: Jake Isaac & Jack Savoretti – When It Hurts

Охрид, 24. март 2023 (ОХРИДПРЕС) – Доаѓа од Лондон, каде уште од најмала возраст започна да свири на пијано, бас гирата и тапани. „When It Hurts“ е името на синглот за кој Jake Isaac ги здружи силите со фантастичниот Jack Savoretti.

– Оваа песна е за оној период во врската, кога се’ она што требало да биде прекрасно, станува многу болно и непројатно, вели Jake за новата песна.

Savoretti додава дека „од секогаш ја сакал музиката на Jake и дека тој е одличен композитор и уживал во нивната соработка.

„When It Hurts“ доаѓа по албумот „Honesty“ од 2021 година, на кој Jake соработуваше со имиња како Joss Stone, Jacob Banks и Joshua Luke Smith.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука