Забава Избор

SUPER Fresh music: Carrie Underwood – Out of That Truck

Охрид, 24. март 2023 (ОХРИДПРЕС) – Carrie Underwood го издаде новиот сингл „Out of That Truck“, песна со гитарски делови кои толку потсетуваат на прекрасните 90-ти години од минатиот век и рефрен во кој таа пее дека е јасно дека кога некоја врска е при крај, тоа не мора да значи дека сеќавањето ќе избледи толку лесно.

– Левата страна на креветот секогаш ќе биде моја во моите мисли, пее таа.

Станува збор за првиот сингл за неа по албумот „Denim & Rhinestones“ од јуни 2022, на кој е и песната „Ghost Story“, која неверојатно потсетува токму на новиот сингл „Out of That Truck“.


Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука