Живот ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

ЖивоТ: Само затоа што ме изгуби како пријател, не значи дека станавме непријатели

Само затоа што ме изгуби како пријател, не значи дека станавме непријатели. Јас сум поголем од тоа, сè уште сакам да те гледам како јадеш, само не на мојата маса.

Just because you lost me as a friend, doesn’t mean you gained me as an enemy. I’m bigger than that, I still wanna see you eat, just not at my table.

Tupac Shakur

ЖивоТ на OhridPress со најубавите и најинспиративните животни приказни и мудрости.

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука