Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Опожарено возило во авто – кампот „Градиште“

Охрид, 9. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми мај 2023 година, во 21:30 часот во возило марка „Југо“ со охридски регистарски таблички, кое се движело во авто – кампот „Градиште“ во Охрид, управувано од страна на 31-годишниот Д.К. од селото Пештани, настанал пожар.

– Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица Охрид, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука