Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Прекин во водоснабдувањето на дел од улиците „Дејан Војвода“ и „Македонски Просветители“

Охрид, 23. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Продолжуваат реконструктивните зафати на водоводната мрежа на дел од улицата „Македонски просветители“.

Поради тоа од 08:30 часот, неколку часа без вода ќе бидат корисниците на дел од улиците: „Дејан Војвода“ и „Македонски Просветители“ на потегот од ЕВН до Пожарна, информираат од охридски „Водовод“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука