Забава Избор

SUPER Fresh music: Harry Styles – Satellite

Охрид, 24. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – „Satellite“ е новиот сингл на англискиот пејач Harry Styles, како дел од неговиот трет по ред студиски албум „Harry’s House“.

Музичкиот критичар Rhian Daly од New Musical Express вели дека песната е една од најинтересните кои Styles ги снимил до сега.

– Кога ја слушам мелодијата, како да патувам по Млечниот пат, вели тој за новиот сингл на Styles.

Harry Edward Styles е англиски пејач, композитор и актер, кој кариерата ја започна во 2010 година на Британското издание на музичкиот натпревар The X Factor.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука