Забава Избор

SUPER Fresh music: Tiziano Ferro – Destinazione Mare

Охрид, 24. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Годината беше 2001 кога за прв пат слушнавме за младиот музичар од Италија Tiziano Ferro, кој постигна светски успех со песната „Perdono“.

Неодамна се претстави со „Addio mio amore“ од неговиот осми по ред студиски албум „Il mondo è nostro“, а на сите свои обожаватели веќе им нуди ново парче музика, одличната „Destinazione Mare“.

Интересен, со сенс за тоа каде оди музиката во светски рамки, но со оној препознатлив и симпатичен италијански шмек, за Tiziano Ferro секако дека ќе слушаме уште долго.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука