Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Лице од Пештани со остар предмет му упатило закани на соселанец

Охрид, 24. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 23-ти мај 2023 година, во 20:15 часот, во СВР Охрид пријавено е дека, Е.Ц. од Пештани со остар предмет му упатил закани на 50-годишниот О.К. од истото село.

– Се работи на расчистување на настанот по што, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука