Избор Македонија ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Приведен прилепчанец во Кичево кој извршил полови дејствија врз малолетничка

Кичево, 24. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 24-ти мај 2023 година, во 00:30 часот, во ОВР Кичево лишен од слобода е 18-годишниот К.М. од Прилеп, со привремено престојувалиште во Кичево.

– Тој, претходно, кај Сточниот пазар во Кичево, извршил полови дејствија врз малолетничка. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука