Забава Избор

SUPER Fresh music: Meduza – Friends

Охрид, 25. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Ако Ви кажеме Luca de Gregorio, Mattia Vitale и Simone Giani можеби и нема да Ви зборува многу, но ако го спомнеме проектот Meduza, тогаш, барем за почитувачите на dance музиката, работите сериозно се менуваат.

Триото DJ-и и продуценти кои доаѓаат од Милано, Италија и се претставуваат како Meduza полека изградија сопствен и препознатлив стил, кој најчесто се карактеризира како progressive dance.

Често продуцираат и ремиксираат траки за други артисти, но имаат и сопствени синглови, што ги става високо на мапата на најбарани имиња во dance културата.

„Friends“ се вика нивниот најнов сингл со кој претендираат да ги полнат подиумите во периодот кој е пред нас.


Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука