Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Жител на Подмолје пријавил дека бил каснат од куче скитник во селото Оровник

Охрид, 28. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 27-ми мај 2023 година, во Полициската станица во Охрид, 41-годишниот И.Д. од од охридското село Подмолје пријавил дека бил каснат од куче скитник.

– Инцидентот се случил на локален пат во селото Оровник, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука