Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Тешка сообраќајка на патниот правец Кичево-Охрид

Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Тешка сообраќајна незгода се случи денеска на патниот правец Кичево-Охрид.

Според првичните, неофицијални информации, во незгодата во која е причинета поголема материјална штета учествувале комбе и едно патничко возило. До овој момент нема информации за повредени лица.

Од СВР Охрид за OhridPress го потврдија настанот и повеќе информации најавуваат за во текот на утрешнито ден.

Наскоро повеќе. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука