Избор Локална самоуправа

Се асфалтираат пристапни улици во Подмоље

Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Согласно програмата за работа, продолжуваат активностите за асфалтирање на пристапни улици и патишта на територијата на Општина Охрид, информираат од локалната самоуправа.

– Во моментов се работи на асфалтирање на пристапни улици во Подмоље, потенцираат од Општина Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука