Избор Охрид

Во Охрид сончевo и топло со температури над 32 степени

Охрид, 27. јули 2015 (ОХРИДПРЕС) – По синоќешното кратко заладување, денеска во Охрид, како и во целата држава продолжуваат тропските температури.

Максималната дневна температура денес во Охрид ќе достигне до 32 Целзиусови степени, а утре почнуваат горештините со температури и повеќе од 37 степени.

Денеска се враќа влијанието на топлата воздушна маса. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука