Спорт

Зоран Драгиќ кариерата ја продолжува во Химки

Химки, 14. август 2015 (ОХРИДПРЕС) – Само неколку дена откако заработи отказ од НБА лигата и замина од Бостон, словенечкиот репрезентативец Зоран Драгиќ си пронајде нов клуб.

26-годишниот Зоран , помладиот од браќата Драгиќ својата кариера ќе ја продолжи во амбициозниот руски клуб Химки.

Информацијата за трансферот на Драгиќ во Химки ја потврдија од самиот клуб, преку официјалниот интернет сајт. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука