ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Охрид некогаш ТОП ВЕСТИ

Охрид некогаш: Охрид во 1954 година, поглед кон улицата „7-ми Ноември“, кај сегашната кафана „Стар Чинар“

Охрид, 13. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Во Facebook страната Охрид, слики од минатото, објавена е уште една ретка фотографија од Охрид од далечната 1954 година.

– Охрид во 1954 година. Поглед кон улицата „7-ми Ноември“, кај сегашната кафана „Стар Чинар“, напиша во објавата членот Ljupco Markoski, кој ја осподели фотографијата.

Уште една фотографија од далечното минато која е вистинска „временска машина“ и не враќа во едно многу убаво време. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Охрид, слики од минатото

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука