Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Стружанец каснат од куче скитник на регионалниот пат Струга-Дебар

Струга, 20. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 19-ти април 2024 година, во 16:45 часот, 39-годишно лице од Струга, во Полициска станица пријавило дека било каснато од куче скитник.

– Инцидентот се случил на регионалниот пат Струга-Дебар, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука