Избор Избори 2024 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

Левица вечерва ќе одржи народен собир во Охрид

Охрид, 30. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Политичката партија Левица вечерва ќе одржи народен собир во Охрид.

Свои обраќања ќе имаат претседателот на Левица Димитар Апасиев и носителот на Изборна единица 5 и Генерален секретар на партијата, Јована Мојсоска.

Собирот ќе се одржи во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 19:30 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука