Избор Охрид

Денес ќе се врши порибување на Охридското Езеро

Охрид, 2. септември 2015 (ОХРИДПРЕС) – Денес Охридското Езеро ќе биде порибено со 300 илјади единки подмладок од охридската пастрмка.

Порибувањето ќе се изврши на локалитетот „Вирче“. Најавено е присуство на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука