Избор Охрид

Со кредит од Светска банка денеска стартува изградбата на кружниот тек кај „Охридска банка“

Охрид,9.септември 2015 (ОХРИДПРЕС) – Семафорите на пресекот на булеварот „Туристичка“ со улицата „Македонски Просветители“ ќе бидат заменети со кружен тек чија почеток на изградбата ќе биде официјално означен денеска.

Средствата за овој проект се обезбедени преку Светска банка.

На булеварот „Туристичка“ се предвидени вкупно четири кружни текови со кои се очекува подобра регулација на сообраќајот на оваа главна сообраќајна артерија во градот. (Крај)

извор:ОхридПрес фото:ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави