Охрид

По повод Курбан Бајрам четврток неработен ден за граѓаните од исламска вероисповед

Охрид, 22. септември 2015 (ОХРИДПРЕС) – Курбан Бајрам, првиот ден на Курбан Бајрам, 24 септември е неработен ден за граѓаните од исламска вероисповед во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните од исламска вероисповед им го честитаат празникот Курбан Бајрам. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука