Спорт

ЛШ: Прва победа на Арсенал,голеада во Леверкузен

Лондон, 21.октомври 2015 (ОХРИДПРЕС) – Синоќа се одиграа натпреварите од Е-Х половината во третото коло од ЛШ.Арсенал успеа да слави со 2-0 над Баерн Минхен и да се врати во борбата за осминафинале. Олимпијакос славеше во Загреб со 0-1 и си ги зголеми шансите за пласман во нокаут рундата.

Мечот на вечерта се одигра во Леверкузен, Баер и Рома одиграа 4-4 , во натпревар со многу пресврти.

RomaLevrkuzen

На останатите средби беа постигнати следниве резултати : БАТЕ Борисов-Барселона 0:2,Динамо Киев-Челзи 0:0,Порто-Макаби 2:0,Зенит-Лион 3:1 и Валенсија-Гент 2:1. (Крај)

извор:Спорт ТА фото:архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука