Избор Охрид

Смена на раководството во охридскиот Центар за социјална работа

Охрид, 23. октомври 2015 (ОХРИДПРЕС) – Арсим Османи е новиот дирктор на Меѓуопштинскиот центар за социјална работа во Охрид.

Оваа функција неколку години наназад ја извршуваше Екрем Калјоши.

Османи доаѓа на директорката фотелја во оваа меѓуопштинска јавна установа како кадар на ДУИ. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука