Забава Избор

Бендот Eye Cue сними видео запис за песната „Еве пак“ во Охрид

Скопје/Охрид, 6. ноември 2015 (ИНПРЕС) – Бендот Eye Cue кој неодамна го промовираше својот албум „Само Сакав“ и го промовирше носечкиот сингл „Еве пак“, доби и видео запис.

Видео записот се снимаше повеќе денови на повеќе локации во Охрид, Свети Наум, Галичица, Матка и Скопје во реалиција на Горила Филмс.

Бендот по успешната концертната турнеа која ја имаше летово, продолжува со своите активности, со своето прво учество на „Скопски фестивал 2015“ со композицијата „Убава“, која е реден број шест.  (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука