Струга Хроника

На Ќафасан фатено лице барано со Интерпол

Струга, 9. ноември 2015 (ОХРИДПРЕС) – Викендов на граничниот премин „Ќафасан“ на влез во Македонија, полициски службеници лишиле од слобода 23- годишно лице од Република Албанија со албанска патна исправа, кој бил предмет на меѓународна потрага на Интерпол-Брисел, информираат од министерството за внатрешни работи.

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициската станица -Струга за понатамошна постапка. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави