Избор Охрид навечер

Староградска музика во Kadmo Lounge Bar

Охрид, 14. ноември 2015 (ОХРИДПРЕС) – И овој викенд најдобрата староградска музика ќе се слуша во Kadmo Lounge Bar.

Во изведба на Кадмо бенд, вечерва охриѓани, кои се љубители на добрата традиционална музика и македонска песна, ќе уживаат во убавниот викенд на средината од месес ноември. Ќе се пеат познатите староградски рефрени.

Од Kadmo Lounge Bar информираат дека ќе се подготвуваат бројни специјалитети, кои ќе им бидат послужени на гостите, во комбинација со вино, други алкохолни и безалкохолни пијалоци. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

kadmo

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави