Избор Охрид

Избрани учениците кои ќе добијат општински стипендии

Охрид, 2. декември 2015 (ОХРИДПРЕС) – По завршувањето на постапката по конкурсот за стипендирање на ученици и студенти од Охрид, објавена е листата на избраните ученици и студенти.

Учениците и студентите кои добиле право на користење на општинските стипендии во наредните пет дена во Одделението за образование во општина Охрид, треба да достават трансакциона сметка. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави