Култура

Вечер на Дримкол во МНТ Скопје

Струга/Скопје, 4. декември 2015 (ОХРИДПРЕС) – „Едно видување, еден век“ е насловена фолклорната вечер посветена на Културно Уметничкото Друштво „Дримкол“ од Вевчани, која ќе се одржи утревечер во Македонскиот Народен Театар во Скопје.

Станува збор за целовечерен концерт посветен на традицијата на ова културно уметничко друштво.

Концертот ќе биде со почеток во 19 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука