Македонија

Хуманитарен настан за помош на младиот Гого од Битола

Битола, 8. декември 2015 (ОХРИДПРЕС) – Во сабота, 12-ти декември, во клубот Positive во Битола млади музичари ќе одржат хуманитарен настан за собирање средства за лекување на нивниот сограѓанин Горазд Николоски – Гого.

Освен на забавата, хуманите граѓани можат да донираат средства на телефонските броеви:

За корисниците на ОНЕ: 075 143 650
За корисниците на ВИП: 077 143 193
За корисниците на Т-мобиле: 070 143 191
(со секој повик донирате 100ден +18% ддв)

Средства може да се уплаќаат и на сметкста на Kомерцијална банка А.Д. Битола: 300067021014554
НЛБ тутунска банка: 210-5016692926-43
Горазд Николоски
Ул. Климент Охридски 3б
7000 Битола
Девизна сметка:
Acc No: 0230705560582
IBAN: MK07300307055605809
SWIFT: KOBSMK2XBTB

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука