Избор Охрид

Завршува екстерното тестирање, резултати на 8-ми февруари

Охрид, 29. јануари 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денес завршува екстерното тестирање на матурантите, кое започна на 25-ти овој месец.

Сите пријавени матуранти полага тестови од два предмети.

Од Државниот испитен центар изјавија дека прелиминарните резултати се очекуваат за 8 февруари. Незадоволните матуранти ќе имаат право да поднесат приговор до 10 февруари. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука