Избор Охрид

Прекин во водоснабдувањето на повеќе улици поради замена на водоводни инсталации

Охрид, 4. март 2016 (ОХРИДПРЕС) – Поради замена на старите водоводни инсталации со нови на кружниот тек што се гради на пресекот на „Булевар Туристичка“ и улица „Јане Сандански“ денеска во периодот од 08:30 до 15:00 ќе има прекин во водоснабдувањето на повеќе улици.

Без вода ќе останат улиците: „Славеј Планина“,„Димитар Влахов“, „Климент Охридски“, „Цар Самоил“, „ Коста Абраш“ и „Партизанска“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука