Култура

Изложба на фотографии „Спомени од Чешка“

Охрид, 9. март 2016 (ОХРИДПРЕС) – На 12-ти март, сабота, во просторот на Културно информативниот центар „Култура 365“ во Охрид ќе биде отворена изложба на фотографии од Никола Павлески.

Изложбата е насловена „Спомени од Чешка“.

Отворањето на изложбата е на 12ти март со почеток во 19 часот, а за посетителите ќе биде достапна до 18 март. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Nikola Pavleski

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави