Избор Охрид

Во Охрид ќе се промовира новата Асоцијација Спорт за сите – сите за спорт

Охрид, 23. март 2016 (ОХРИДПРЕС) – Асоцијацијата на Спортови Спорт за сите – сите за спорт, ќе биде промовирана утре во Охрид.

Во просториите на Црвен Крст – Охрид ќе се претстават основачите на асоцијацијата, а јавноста ќе биде запозната и со тимот и програмските цели и активности на новото здружение.

Претседател на асоцијацијата е Иван Цветкоски. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука