Избор Охрид Спорт

Вечерва ракомет: „Охрид 2013“ – „Тинекс Пролет“

Охрид, 26. март 2016 (ОХРИДПРЕС) – Вечерва во Спортско Рекреативниот центар „Билјанини Извори“, ќе се одигра натпревар помеѓу РК „Охрид 2013“ и „Тинекс Пролет“.

Охриѓани се фаворити на овој дуел, бидејќи во првиот дел од шампионатот славеа на гостувањето во Скопје.

Натпреварот за сите љубители на ракометот е со почеток во 20 часот и 15 минути. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави