Избор Охрид

Во Охрид средба на цивилни инвалиди од војната

Охрид, 30. март 2016 (ОХРИДПРЕС) – Националниот сојуз на цивилни инвалиди од војната – Македонија во Охрид ќе организира средба.

Ќе се одржи 40 -та Традиционална средба на цивилни инвалиди од војната на Македонија.

Настанот е закажан на 6-ти април, среда, во Центарот за култура „Григор Прличев“ -Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави