Избор Охрид навечер

И овој викенд староградска музика во Кадмо lounge bar

Охрид, 30. март 2016 (ОХРИДПРЕС) – Во петок и сабота, 1-ви и 2-ри април, во објектот на Кадмо lounge bar посетителите ќе имаат можност да слушаат староградска музика.

Староградските вечери ќе бидат исполнети со одбрана староградска, изворна и новокомпонирана фолк музика, кои ќе ги исполнуваат членовите на групата Кадмо.

Покрај музиката, ќе се служат вкусни специјалите и одбрано вино.

За резервации и информации заинтересираните граѓани можат да се обратат на телефоните: 078/225-633 и 078/288-365. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави