Избор Охрид

Прекин во водоснабдувањето во Коњско до 15:30 часот

Охрид, 5. април 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денес има прекин во водоснабдувањето во населбата Долно Коњско.

Настанат е дефект на водоводна линија. Прекинот во водоснабдувањето ќе трае се до 15.30 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука