Избор Охрид

Метео: Променливо облачно време, вечерва поројни врнежи од дожд

Охрид, 2. мај 2016 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта кон вторник со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер, во форма на невреме.

Максималната температура денес во Охрид ќе се искачи до 16. степени.

– Денеска се очекува да наврнат над 50л/м2 воден талог. Потоа и во наредните денови ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд, но со послаб интензитет, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор; Метео фото: Метео

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука