Култура Струга

Aнсамблот „Танец“ вечерва ќе одржи концерт во Струга

Струга, 27. мај 2016 (ОХРИДПРЕС) – Националниот ансамбл за народни песни и игри „Танец“, вечерва во центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга ќе одржи концерт.

Ансамблот „Танец“ преставува симбол на македонскиот фолклор, традиција и култура веќе шест децении.

Концертот ќе започне во 20:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука